ГоловнаНовини Здоров'яСимптоми раку: зміна в голосі може бути його раннім сигналом

Симптоми раку: зміна в голосі може бути його раннім сигналом

Показники виживання при захворюванні на рак сильно залежать від того, коли він виявляється, тому дуже важливо своєчасно розпізнавати ознаки недуги. Одним з таких ранніх сигналів організму про хворобу є зміна голосу.

Рак

Існує понад 200 різних видів раку, і їх симптоми можуть відрізнятися в залежності від того, в якій області рак виник і на які ділянки поширився. Фахівці британської організації Cancer Research UK констатують, що голос, який змінився може виявитися симптомом раку гортані. Зокрема, запідозрити такий рак можна, коли в голосі з’являється захриплість, що не проходить більше трьох тижнів.

“Багато симптомів раку часто ігноруються, тому що вони також бувають властиві набагато менш серйозних захворювань. Захриплий голос якраз відноситься до таких легко пропускаються, але потенційно дуже серйозних проявів раку”, – заявили експерти.

Читайте також:  Вчені пояснили, чому не існує ідеальної дієти

Рак гортані – це вид раку, який вражає гортань, частина горла, яка знаходиться біля входу в трахею і відіграє важливу роль в процесах дихання і говоріння. Захриплий голос часто є результатом запалення гортані, що виникає як правило через застуду або надмірного напруження голосових зв’язок.

При раку гортані, крім змін в голосі, спостерігаються і інші симптоми. Основні ознаки даного захворювання включають в себе:

  • біль або труднощі при ковтанні,
  • ком або пухлина в шиї,
  • тривалий час не проходить кашель,
  • постійний біль у вусі.

У деяких людей також спостерігаються неприємний запах з рота, задишка, сильний хрипкий шум при диханні, незрозуміла втрата ваги або дуже сильна втома.

Читайте також:  Лікар-кардіолог перерахувала кращі доступні продукти для оздоровлення серця

Експерти відзначили, що більшість випадків раку гортані можна запобігти за рахунок здорового способу життя, – в першу чергу, відмови від куріння. Про це повідомив Express.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News