Незважаючи на те, що про користь кави відомо вже дуже багато, вчені продовжують відкривати переваги улюбленого багатьма напою. За словами експертів, отримати максимум бонусів для здоров’я можна, додавши в ранкову каву деякі спеції.

Однією з них є кориця, яка багата клітковиною, марганцем, вітаміном К, залізом і кальцієм. Люди використовували приправу з 2000 року до н.е., а в середньовіччі лікарі застосовували її для лікування кашлю, артриту і болю в горлі. Сьогодні вчені виявили ще більше переваг спеції.

Зниження ризику серцево-судинних захворювань

У дослідженні, опублікованому в BMJ, було виявлено, що регулярне вживання кофеїну допомагає запобігти розвитку серцевих захворювань. Хоча точний механізм дії поки неясний, доведено, що у тих, хто вживає кофеїн на регулярній основі, ймовірність серцевих захворювань на 15% нижче.

Кориця надає аналогічну дію. За даними вчених з Пенсільванії, вживання спеції знижує закупорку артерій на 30%. Експерти радять щодня додавати в каву корицю, щоб отримати надійний інструмент для підтримки здоров’я серця.

Поліпшення розумової здатності

Не секрет, що кава допомагає зосередитися, проте додавання в напій кориці підсилює цей ефект. Згідно з дослідженням, опублікованим в NLM, кофеїн збільшує кількість адреналіну і норадреналіну в кровотоці. Ці гормони позитивно впливають на концентрацію уваги.

Інше дослідження, проведене в університеті Вілінга, показало, що кориця також може поліпшити здатність обробляти інформацію і виконувати розумові завдання.

Джерело антиоксидантів

У статті, опублікованій в Mayo Clinic, наголошується, що антиоксиданти допомагають позбутися від вільних радикалів в організмі, які пов’язані з численними проблемами зі здоров’ям. У числі головних-пошкодження клітин, артрит і навіть рак. Сама кава містить досить багато корисних антиоксидантів, але, згідно з дослідженням Пенсільванського університету, в кориці їх ще більше, що зробить ранковий напій набагато корисніше. В рамках експерименту вчені давали хворим на рак мишам екстракт кориці і кардамону. В результаті з’ясувалося, що рівень окисного стресу в клітинах меланоми у гризунів значно знизився.

Поліпшення метаболізму

За даними Мауо, кофеїн є натуральним засобом для придушення апетиту. Він природним чином допомагає організму стримувати відчуття голоду, що може призводить до меншого споживання калорій протягом дня. Крім того, згідно з статтею WebMD, кориця допомагає регулювати рівень інсуліну. Різкі стрибки гормону в крові є ключовим фактором при нападах голоду, тому додавання ароматної спеції в каву може допомогти запобігти бажання перекусити.