Будьте обачні, готуючи дітей до школи! Олівці та фломастери можуть містити в собі токсичні компоненти.

Експерти німецького фонду Stiftung Warentest, оцінює товари та послуги на споживчому ринку, провели експертизу, яка дозволила виявити наявність отруйних речовин в кольорових олівці, фломастерах і чорнилі, про це повідомило видання Der Spiegel. Для дослідження були відібрані 35 наборів канцелярського приладдя: 17 упаковок кольорових олівців, 12 наборів фломастерів, 6 тюбиків з чорнилом.

Дослідження їх складу завершилося гнітючим вердиктом: дана продукція, як з’ясувалося, може серйозно загрожувати здоров’ю.

«Кожен третій набір кольорових олівців містить токсини, потенційно здатні викликати рак. Не відстають від них також фломастери і чорнило», – заявили фахівці після перевірки.

З 17 наборів олівців тільки 5 були схвалені дослідниками для використання. Вражаюче, але самі дорогі набори, як з’ясувалося в ході експертизи, містили в собі найбільшу кількість токсичних речовин.

Зокрема, у кольорових олівці було виявлено надмірний вміст поліциклічних ароматичних гідрокарбонатів, добре відомі науці як потенційні канцерогени. Якщо врахувати, що діти часто люблять гризти олівці, можна легко уявити, яким чином токсичні речовини здатні проникати в організм.

Джерело: МедікФорум