Прокидатися ночами і нездатність заснути болісно і нервово. Експерт зі сну Майкл Фельд з Німеччини пояснює причини і каже, які прийоми і трав’яні добавки допомагають.

Дуже часто це особистий і професійний стрес, стрес і занепокоєння, коли людина не спить або не спить ночами. Думки починають обертатися. Все, що було погано протягом дня і могло піти погано завтра, що вам доведеться робити завтра, але, ймовірно, не вдасться, плюс турботи про гроші, про роботу, дітей, відносинах.

Страхи і тривога не дають нам спати ночами

Всі ці страхи змушують мозок працювати на повній швидкості. Вночі в темряві нам нема чого відволікати від них, ми більше не можемо придушувати і прикривати їх так само, як вдень. Вночі (не) одяг дня знімається, що, можливо, дає нам (оманливу) безпеку статусу та іміджу, вночі ми емоційно оголені і оголені, відчуваємо себе маленькими і безпорадними, як діти, які бояться поганої людини.

Читайте також:  Сіль - добре чи погано: як популярний продукт впливає на серце

Оскільки ми несвідомо напружуємо м’язи, коли боїмося, вони, в свою чергу, підтримують активність мозку. І він просто робить те, що вміє найкраще: думає, розмірковує, аналізує все, на що ми дійсно не хочемо дивитися. Не дивно, що, незважаючи на те, що ми смертельно втомилися, ми знову прокидалися через внутрішні потрясіння в нашій голові.

Типові симптоми:

  • внутрішнє напруження або занепокоєння
  • сильне серцебиття
  • відчуття тиску в грудях
  • пітливість
  • нудота
  • біль у животі
  • пронос

Ці скарги часто не розпізнаються як ознаки проблем з психічним здоров’ям. Тим більше, що ви дійсно не хочете нічого знати про свої страхи.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: п'ять найперших симптомів стану

Щоб розчинити цю динаміку, поведінкова терапія винайшла “парадоксальне втручання”: наприклад, терапевт інструктує пацієнта не спати або прямо “дозволяє” не спати і задуматися. Оскільки внутрішній опір ні до чого не призводить, ситуація може помітно розслабитися.
Або хтось навіть свідомо інтерпретує неспання позитивно: “насправді круто, що мені не потрібно спати. Тепер, коли так тихо і ніхто не дратує, я можу вести себе добре і робити що-небудь хороше для себе”.

Поради по засипанню

  • Практикуйте аутогенне тренування або іншу форму розслаблення.
  • Запишіть всі думки, які Вас хвилюють, щоб відпустити їх на ніч
  • Не дивіться, котра година. Це стрес.
Читайте також:  Як піклуватися про свої губи: 5 секретів догляду

Іноді краще встати з ліжка і якийсь час зайнятися чимось на зразок прасування або прибирання – щось не надто активне, а досить просте, повільне, монотонне.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News