Дієтолог Олена Соломатіна розповіла, яка з новорічних страв, на її думку, найбільш шкідлива.

За її словами, є окрема категорія продуктів, поєднання яких може призвести до тяжких наслідків. Мова йде про оселедець під шубою, настільки улюбленим в нашій країні.

– Здавалося б, в цій страві є овочі, а вони апріорі корисні. Але не у вареному стані. При термічній обробці ці інгредієнти виділяють крохмаль, який збільшує рівень глюкози в крові. Вони утворюють легкозасвоювані цукри. Рівень глюкози різко виростає, потім різко падає і виникає відчуття втоми, – розповіла Соломатіна.

Тим, у кого вже є переддіабетичний стан або діабет, оселедець під шубою їсти небезпечно, в тому числі, через наявність майонезу в страві. Ще один продукт з сумнівною користю — сам оселедець.

Читайте також:  Шість найгірших для здоров'я мозку напоїв

— Ця риба солона, а сіль, як відомо, затримує рідини в організмі. Виникають набряки, підвищується тиск. Рекомендую уникати цього продукту як в самому салаті, так і в чистому його вигляді тим, у кого гіпертонія, — зазначила дієтолог.

Переїдання, яке супроводжується вживанням алкоголю, іноді призводить не тільки до отруєнь, але може стати причиною летального результату.

— Давайте згадаємо, що зазвичай відбувається у нас 31 грудня? Напередодні новорічної ночі ми майже весь день не їмо або перебиваємося всякими перекусами, пораючись на кухні, готуючи подарунки. А на ніч, коли весь організм під впливом природних біологічних ритмів готується до спокою, починається «завантаження» в нього їжі, — нагадала лікар.

Читайте також:  Лікар назвав небезпечні для життя наслідки гнійних пробок у мигдаликах