Досягнуту в ході низькокалорійної рідкої дієти втрату ваги вдається зберегти. Жертви ожиріння, які отримували по 800 калорій в день з супів і коктейлів, за 4 місяці втратили 10% маси тіла і зберегли результати.

Практика показує, що сьогодні мало не в кожної другої дорослої людини виникають проблеми із зайвою вагою, а кожна третя знаходиться на межі ожиріння і потребує дієти. Існує величезна маса самих різних дієт і раціонів для всіх типів фігур, груп крові і навіть наборів генів, але немає універсальних способів перемоги над зайвою вагою. Чи все-таки є? Дослідження показало, що низькокалорійна рідка дієта дає дивовижні результати, які, що особливо важливо, пацієнти можуть зберегти на тривалий термін.

Спостереження показали, що якщо жертви ожиріння протягом 4 місяців отримували харчування на рівні 800 калорій в день із спеціальних супів і коктейлів, природно, під суворим наглядом лікарів, то їм вдавалося позбутися від 10% маси тіла, що в середньому становило близько 13 кг. При цьому, коли вони продовжували використовувати замінники їжі або щодня, або час від часу через кожні кілька місяців, то 69% з них не поправлялися. Добре відомо, що багато схудлих на дієтах після їх завершення швидко набирали втрачені кілограми, але в даному випадку навіть через три роки багато пацієнти зберігали бажану вагу.

Нарешті, після рідких дієт у багатьох спостерігалися суттєві переваги для здоров’я. Приміром, люди на цілих 5 років знизили вік серця, який розраховується, виходячи з факторів ризику начебто артеріального тиску, рівня холестерину і куріння. А це зменшувало небезпеку інфарктів і інсультів. Середній вік добровольців склав 63 роки, при цьому їх середній вік серця становив 69 років на момент початку дослідження. До закінчення дослідження їх біологічний вік становив 67 років, а вік серця всього 68.

Джерело: МедікФорум