Експерти склали список найбільш корисних для серця продуктів харчування.

Включення в раціон цих «суперпродуктів» допомагає уникнути небезпечних серцево-судинних захворювань, – цей висновок наукових фахівців призводить Medoboz. У складений вченими-кардіологами список увійшли:

Жирна риба. Червоні види риб, сардини, сом, скумбрія відрізняються особливо високим вмістом омега-3 жирних кислот, які зменшують імовірність розвитку аритмії і атеросклерозу, а також сприяють виведенню холестерину.

Горіхи. У горіхах міститься багато вітаміну Е, який допомагає знизити вміст «поганого» холестерину в крові. Крім того, горіхи – це теж джерело цінних омега-3 жирних кислот.

Вівсянка. Вівсяна крупа абсорбує і виводить назовні небезпечні речовини, що провокують розвиток запальних процесів.

Ягоди. Чорниця, полуниця та інші ягоди повні антоціанів і флавоноїдів – ці речовини відомі своєю здатністю знижувати підвищений кров’яний тиск і збільшувати провідність судин.

Помідори. Дають організму антиоксидант лікопін, дія якого має антихолестерин ефект, прочищающий кровоносні судини.

Чорний шоколад. Ще один багатий джерело флавоноїди, сприяють нормалізації кров’яного тиску і зменшення запалень.

Цитрусові. Тільки цитрусовим властиві поєднання нутрієнтів, дія яких веде до зниження ризику утворення тромбів.

Соєві продукти. Вживати тофу і соєве молоко корисно для серця, оскільки вони дають необхідний клітинам організму білок без сопутствия насичених жирів і холестерину. Плюс клітковина, вітаміни і мінерали – все це позитивно позначається на стані артеріального тиску і зміст холестерину.

Картопля. Чудовий джерело калію, який сприяє зниженню кров’яного тиску. Головне, не обтяжувати картоплю при приготуванні жиром.

Джерело: МедікФорум