Спільне дослідження науковців з Росії та США показало: люди, які протягом довгого часу дотримуються низькокалорійного харчування, уповільнюють старіння власних клітин. Дані, отримані в ході нового проекту, опубліковані в журналі Aging Cell.

Припущення про те, що низькокалорійна дієта впливає на процеси організму, пов’язані зі старінням вже озвучувалися раніше представниками науки. На цей раз дослідники вирішили перевірити ефект такої дієти експериментально на мишах. Лабораторних тварин різного віку перевели на низькокалорійний раціон і відстежили всі подальші зміни. Найбільше вчених цікавило, зачіпають ці зміни клітинні структури ДНК.

Біологи порівняли геноми мишей, які харчувалися у відповідності з низькокалорійною дієтою і які отримували більшу кількість калорій. Виявилося, що перехід на низькокалорійну дієту забарився в організмі тварин процес виробництва метильних клітин, високий рівень яких пов’язаний з вимиканням життєво важливих генів, придушенням імунного захисту і клітинними поломками.

Вчені констатували: саме тривале дотримання низькокалорійного раціону гальмувало процес накопичення метильних клітин ДНК – при короткому періоді такої дієти аналогічного ефекту не було.

«Ми показали, що низькокалорійна дієта має накопичувальний ефект і тим сильніше уповільнює вікові зміни, чим довше тварина на ній знаходиться», – повідомили автори роботи в публікації журналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

КРАЩИЙ ЗАСІБ ВІД СТАРІННЯ

ЩО ТАКОГО З’ЇСТИ, ЩОБ НЕ СТАРІТИ? ПРОДУКТИ, ЩО УПОВІЛЬНЮЮТЬ СТАРІННЯ

Джерело: МедікФорум