За словами вчених, цинк не накопичується в організмі, його слід щодня отримувати з їжі. Вони назвали продукти з числа кращих джерел цинку в повсякденному раціоні.

Людському організму потрібні різні мінерали і вітаміни, А цинк вважається одним з важливих. Недостатнє надходження мікроелемента провокує розвиток оксидативного стресу в серцевому м’язі, зниження захисних сил і схильність до інфекцій.

Велику важливість цинк має для жіночого здоров’я, стабільності менструального циклу. Крім цього, цинк забезпечує здорового зростання в дитинстві: у разі дефіциту діти частіше хворіють і гірше розвиваються.

За даними Food.news американські медики визначили щоденну норму цинку для жінок – 8 мг, а для чоловіків – 11 мг.

Читайте також:  Як почати бігати? Експерт ділиться рекомендаціями

“Цинк важливий для імунної системи, правильного синтезу ДНК, загоєння ран. У додатковому цинку потребують вагітні жінки, його недолік загрожує для них важкими пологами”, – розповіли фахівці.

Експерти констатували, що одним з кращих джерел цинку для організму є абрикоси і курага. Насичені важливим мікроелементом та інші дари природи: банани, фініки, сушений інжир, чорнослив, ківі, гранати, родзинки, мандарини.

Джерело: МедікФорум