Американський вчений Ден Бюттнер, що займається дослідженням способу життя довгожителів, стверджує: люди, що доживають до 100, володіють загальними звичками. Серед таких звичок – помірне вживання алкоголю, здоровий сон, велика кількість рослинної їжі та інші.

Зокрема, Бюттнер досліджував пристрасті жителів міста Лома-Лінда в Каліфорнії, японського острова Окінава, острови Сардинія (Італія), острови Ікарія (Греція) і півострова Ніко в Коста-Ріці. Ці місця обрані не випадково, тут пролягають звані «блакитні зони» – регіони з великою кількістю проживаючих там людей, які відзначили 100-річний ювілей.

Ден Бюттнер прийшов до висновку, що 100-річних довгожителів об’єднують деякі звички. Так, вчений зазначає, що ці люди відрізняються як правило тривалим сном у вісім-дев’ять годин, достатньо регулярною фізичною активністю, напів-вегетаріанським раціоном з великою кількістю рослинної їжі, а також харчуванням середньої, а не високої або недостатньої калорійності і помірним споживанням алкоголю.

Також багатьом з тих, хто доживає до 100 років, часто властиво наявність міцних родинних зв’язків, активна соціальна життя, здатність проявляти стійкість духу в ситуації стресу, наявність мети в житті і приналежність до якоїсь релігії або духовним практикам, повідомив американський вчений.

Джерело: МедікФорум