Якщо ви потребуєте дієти з низьким вмістом холестерину, то варто придивитися до цих видів м’яса.

Усього існує два різновиди холестерину. Це той, який знаходиться в їжі, а також той, який переміщається по тілу (тобто «холестерин крові», який включає «хороший» і «поганий» тип).

Організму в будь-якому випадку потрібна певна кількість холестерину, оскільки він бере участь у будівництві клітин. Але якщо рівень холестерину буде занадто високим, це може призвести до ускладнень. Наприклад, до розвитку хвороб серця, атеросклерозу, до утворення тромбів, інфаркту, інсульту, пише Eat This, Not That.

На рівень холестерину в організмі людини можуть впливати багато факторів. Це генетика, вік, фізична активність, дієта. При цьому, за словами експертів, основні причини високого рівня холестерину в крові – це насичені жири та трансжири. Тому перехід на продукти з низьким вмістом насичених жирів допоможе вирішити проблему.

Ось у яких різновидах м’яса міститься мало насичених жирів та мало холестерину.

Куряча грудка. У ній зовсім небагато жиру та холестерину. У половині такої грудки – лише 73 мг холестерину і менше 1 г насичених жирів.

Свиняча вирізка. В одній порції соковитої свинячої вирізки, яка важить близько 85 г, лише 62 мг холестерину та 1 г насичених жирів. Ви можете зрізати видимий жир з м’яса перед приготуванням і загалом брати менше шматків, на яких багато видимого жиру.

Фарш з індички. Це відмінний вибір, оскільки в ньому лише 79 мг холестерину та приблизно 2 г насичених жирів. І все це – у порції 85 р.

Круглі стейк. Все ж таки існує червоне м’ясо, яким ви можете час від часу насолоджуватися, якщо у вас підвищений холестерин. Якщо вам лікар дозволив їсти таке м’ясо, варто спробувати круглий стейк, в 85 г якого – 65 мг холестерину і близько 2 г насичених жирів.

Пісний фарш яловичий. Постарайтеся вибрати нежирний варіант і прагніть 95% пісності по можливості. У 95% пісного яловичого фаршу міститься 70 мг холестерину і 2,5 г насичених жирів приблизно на 113 г. Також у магазинах можна знайти 90% пісну яловичину, в якій 73 мг холестерину і приблизно 4,5 г насичених жирів на порцію.