Продукти з “білими” вуглеводами, готові страви, Їжа на винос – їжа, яку слід уникати при наявності симптомів високого рівня глюкози в крові і цукрового діабету 2 типу. З попередженням про це виступили фахівці організації Diabetes UK (Великобританія).

Діабет 2 типу може бути викликаний тим, що організм перестає справлятися з адекватною виробленням гормону інсуліну, контролюючого виділення цукру в кров, або втрачає чутливість до нього. Без достатньої кількості інсуліну він намагається перетворити цукор в крові в корисну енергію – тому одним із симптомів діабету 2 типу стає втома.

Також захворювання проявляється почуттям спраги, збільшенням кількості виділеної сечі, підвищеним апетитом, слабкістю, запамороченням, повільним загоєнням ран. При цьому зростає ризик розвитку інсульту, ниркової недостатності, інфаркту міокарда, гангрени кінцівок, сліпоти. Різкі коливання цукру в крові провокують загрозливі для життя стану: гіпо – і гіперглікемічну коми.

Читайте також:  Названо три перші ознаки дефіциту вітаміну B12

Британськими медиками були названі найнебезпечніші продукти для людей з симптомами діабету.

“Вкрай важливо, щоб хворі на діабет 2 типу обмежували кількість хліба, макаронів з білого борошна, випічки. Дані продукти багаті швидкими вуглеводами, їх споживання сприяє різким стрибкам цукру в крові”, – цитує експертів Express Health.

Також, за їх словами, симптоми діабету посилює споживання готових продуктів, страв на винос – вони містять дуже високі рівні компонентів, що посилюють порушення, викликані хронічно високим цукром в крові.

Крім того, констатують фахівці, все діабетики різні, і певні продукти здатні підвищувати концентрацію цукру в крові у деяких людей, в той час як інші не реагують на них подібним чином. Лікарі рекомендують всім хворим на діабет 2 типу робити аналіз крові до їжі, через дві години, а також через чотири години після їжі. Це допоможе визначити індивідуальні реакції на ту чи іншу їжу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News