Важко переоцінити користь вітаміну В12 або кобаламіну для здоров’я. Це водорозчинна речовина міститься в багатьох продуктах, також воно представлено у вигляді біодобавок. Багато лікарів радять вживати цей вітамін для підтримки здоров’я органів людини, в тому числі і нервової системи.

Відновлення клітин

Відновлення та підтримка червоних кров’яних тілець значною мірою залежать від вітаміну В12, згідно з даними Національного інституту здоров’я США. Він також допомагає підтримувати здоров’я нервових клітин і нервової системи в загальному.

Крім того, він може допомогти з лікуванням серповидно-клітинного захворювання серця. А ще В12 бере участь в реплікації ДНК при розподілі клітин. Згідно з дослідженням 2015 року, нестача цього вітаміну в організмі людини викликає аномальні клітинні утворення, відомі як мегалобласти. Це може також привести до виникнення анемії в організмі людини.

Читайте також:  Вчені назвали дієту, дотримання якої може продовжити життя: результати дослідження

Бореться з анемією і раком

При лікуванні різних форм анемії вітамін В12 необхідний. Він допомагає заповнювати недолік речовини під назвою “внутрішній фактор” або “фактор Касла”. Це білок, що зв’язує вітамін B12 (що надходить з їжею) і переводить його в засвоювану форму.

Що стосується онкологічних захворювань, то цей вітамін часто застосовується при терапії проти раку грудей. Дослідження, проведені Національним інститутом раку та Національним інститутом охорони здоров’я, також показали, що низький рівень В12 може призвести до раку шлунка.

Підвищує витривалість

Як стверджується в статті Гарвардської медичної школи, таблетки вітаміну В12 допомагають позбутися від слабкості і загальної втоми, так як він підвищує витривалість організму. Також при вживанні цієї речовини для людини стає можливим переносити великі навантаження.

Читайте також:  Дієтологи розповіли про захворювання, що виникають у людей після 50 років через вживання алкоголю.

Бореться з холестерином

Дієта, в яку входять продукти, багаті вітаміном В12, допомагає в боротьбі зі шкідливим холестерином. Крім того, цей вітамін допомагає контролювати рівень тригліцеридів, які підтримують нормальне функціонування людського серця.

Захищає від хвороби Альцгеймера

Це дегенеративне захворювання може бути спровоковано, в тому числі, і нестачею вітаміну В12. Як відзначають дослідники з Медичного центру Університету Раша в Чикаго, крім вітаміну B12 жоден з вітамінів групи B не має міцного зв’язку з когнітивним захворюванням. Таким чином, для профілактики розвитку хвороби Альцгеймера, варто вживати продукти, багаті цією речовиною.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News