Зимові свята добігають кінця, саме час згадати про способи, які допомагають підбадьоритися і працювати, коли за вікном темно і холодно.

Більше свіжого повітря

Регулярно провітрюйте приміщення. Взимку, коли батареї центрального опалення працюють на повну потужність, повітря часто стає жарким, сухим і задушливим. Робіть короткі перерви в роботі, під час яких відкривайте на провітрювання кватирку, вікно і навіть балконні двері, радить “Лайфхакер”. Слідкуйте, щоб від протягів не постраждали домашні вихованці і кімнатні рослини.

Регулярні прогулянки

Співробітники, що працюють віддалено, можуть по кілька днів не виходити з дому. Такий режим згубно позначається на активності мозку і ментальному здоров’ї. Намагайтеся щодня виходити на прогулянку як мінімум на півгодини. Ідеально, якщо робочий режим дозволяє вам бути на вулиці в світлий час. Пройдіться вулицями міста в комфортному ритмі, сходіть на каток або зробите лижну прогулянку по парку.

Прохолодна вода

Коли потрібно підбадьоритися, на допомогу приходить контрастний душ. Поекспериментуйте з температурою води, то підвищуючи, то знижуючи її, але пам’ятайте, що важливо не “зависати” під теплими цівками. Якщо робочий графік настільки щільний, що немає можливості зробити перерву, щоб підбадьоритися, помийте обличчя холодною водою.

Заборона на піжами

Працювати вдома в піжамі може здатися привабливою ідеєю, проте на ділі вона загрожує зниженням продуктивності. Заведіть собі комфортний домашній одяг і надягайте “на роботу” його, а піжаму прибережіть для нічного відпочинку.

Розумні лампочки

Прокинутися бадьорим і відпочив, коли навколо непроглядна темрява – для багатьох непосильне завдання. Вирішити цю проблему можуть будильники з ефектом світанку або звичайні світильники, приєднані до таймера. Включився світло в поєднанні з мелодією будильника допоможе швидше прокинутися і відчувати себе краще.

Вітаміни та відпочинок

Взимку активність падає природним чином. Важливо вчасно давати собі можливість відпочити, поки стомлення не викликало серйозних проблем зі здоров’ям. Доброю підтримкою для організму стане прийом вітаміну D – як відзначають фахівці, багато жителів північних широт відчувають потребу в ньому. По можливості відвідайте лікаря і здайте аналізи, щоб виявити ймовірні проблеми зі здоров’ям на ранньому етапі.