У деяких людей увійшло в звичку пити по кілька чашок кави в день. В результаті виникають побічні ефекти, які можуть говорити про те, що людина перевищила допустиму кількість кофеїну. За словами фахівців клініки Мейо, його норма становить приблизно 400 мг на день. Однак при регулярному споживанні кофеїну, організм стає від нього залежний.

Як пояснили лікарі, кофеїн звужує кровоносні судини, що оточують мозок, а коли людина різко припиняє вживати його, то судини розширюються. Це викликає посилення кровотоку і чинить тиск на навколишні нерви.

В результаті з’являється головний біль, пов’язаний зі скасуванням кофеїну. Вона може тривати до декількох тижнів, тому що організму потрібен час, щоб звикнути до нового стану. Ще один побічний ефект – прискорене серцебиття.

Крім кави, тахікардію може також викликати куріння і раптовий стрес. Вона характеризується високою частотою ударів серця – до 100 разів на хвилину, зниженим тиском і лихоманкою, повідомляє Eat This, Not That!

При надмірному вживанні кави також може виникати синдром есенціального тремору. Це неврологічний розлад характеризується тремтінням. Як правило, тремтіти починають руки при виконанні простих дій, наприклад, коли людина тримає склянку або зав’язує шнурки. Фахівці рекомендують відмовити від кофеїну, якщо спостерігаються проблеми зі сном. Крім того, вживання кави безпосередньо пов’язане з виникнення почуття нервозності і тривоги.