Взимку в меню багатьох кафе і ресторанів з’являються різні зігріваючі напої, серед яких гарячий шоколад, какао, глінтвейн і обліпиховий чай. Дієтологи проаналізували їх склад і розповіли про приховану небезпеку.

Глінтвейн можна готувати з будь-якого соку, в залежності від смакових уподобань, пояснила дієтологиня Маргарита Корольова. Однак потрібно враховувати, що всі соки мають різний набір корисних компонентів і кількість цукру. Наприклад, глінтвейн з виноградного соку не підійде для людей, у яких є проблеми з вуглеводним обміном, так як він містить дуже багато цукру. Його слід замінити на вишневий або гранатовий соки. Останній особливо багатий вітамінами, мінералами і антиоксидантами, які в гарячому вигляді допоможуть людині зігрітися і підбадьоритися.

Читайте також:  Вибираємо сіль: який різновид корисний для здоров'я

Слід звертати увагу на натуральність інгредієнтів какао. Дієтологи сходяться на думці, що корисні властивості є тільки в натуральному какао-порошку. А неорганічний, зроблений на виробництві порошок може, навпаки, нашкодити і навіть викликати алергічну реакцію. Фахівці також відзначили, що в какао менше кофеїну, тому його можна пити дітям з трьох років і людям, які мають проблеми з тиском і серцевими ритмами.

При цьому до гарячого шоколаду краще ставитися з обережністю, так як в 100 г напою може міститися близько 500 калорій. “Якщо людина займається спортом, їздила на лижах або гуляла весь день, то цей напій додасть сил до тренування, під час або після. Але, сидячи на дивані, краще його не пити», – пояснив РИА Новости дієтолог Сергій Обложко.

Читайте також:  Express: звичка сидіти зі схрещеними ногами доводить до тромбозу

На думку фахівців, обліпиховий чай є найкориснішим зігріваючим напоєм. Він забезпечить заряд вітамінів і підвищить імунітет, що особливо важливо в холодну пору року. Найголовніше – не кип’ятити напій занадто довго, щоб в ньому залишалося якомога більше вітамінів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News