Express повідомив про те, що вчені Кембриджського університету змогли розробити алгоритм, що дозволяє діагностувати чотири типи онкологічних захворювань по диханню людини. Що особливо важливо, цей метод дозволяє визначати рак на ранніх стадіях.

За даними видання, нині вченими здійснюється дослідження за участю 4 000 пацієнтів, в ході якого фахівці за допомогою нового методу будуть виявляти рак легень, який найчастіше виявляється лікарями лише на пізній стадії, коли вже він невиліковний.

Крім раку легенів, припускають вчені, даний тест дозволить також визначати рак кишечника, стравоходу і шлунка. Маркером цих видів онкологічних недуг є хімічний слід, який він виявляє на вдиху. Цей слід вловлюється спеціальним датчиком на кремнієвому мікрочипі.

«Інноваційна технологія дозволяє виявити злоякісні клітини до появи очевидних симптомів», – зазначили наукові експерти, за словами яких це допоможе рятувати десятки тисяч життів щороку.

Раніше «дихальний» метод для виявлення раку вже розроблявся. Він дозволяв діагностувати тільки один вид раку шлунка. Новий тест, орієнтований на сліди певних хімікатів у видихуваному повітрі, буде спрямований спочатку на вищеназвані чотири види раку, а потім, як планується, його будуть використовувати для діагностування раку підшлункової залози, передміхурової залози і сечового міхура.

Джерело: МедікФорум