Лікарі попереджають, що рак щитовидної залози може проявляти себе нетиповими ознаками, отримуючи можливість розвиватися, залишаючись нерозпізнаним. Наприклад, можуть виникати труднощі з ковтанням, які можна прийняти за щось несуттєве.

Днями стало відомо, що щитовидна залоза може постраждати в результаті перенесеної коронавірусної інфекції – COVID-19 має властивість провокувати сильне запалення цього органу. Щитовидна залоза “диригує” процесами регуляції ваги, обміну речовин, роботи м’язів. Підступність онкологічного захворювання полягає в тому, що воно не робить на ці функції істотного впливу, не викликає відчутних змін самопочуття.

Медики назвали на порталі «Рамблер/доктор» нетипові ознаки раку щитовидної залози.

Захриплий голос. Захриплість, що виникає при відсутності респіраторних захворювань, повинна змусити насторожитися будь-кого. Залоза сусідить з гортанним нервом, який контролює голосові зв’язки. Її пухлина посприяє тиску і зміни голосу.

Зміни шиї. Одним з ознак раку залози може бути поява опуклості на шиї.

Проблеми ковтання. Різні види раку органів травного тракту, ротоглотки можуть проявлятися як труднощі, що заважають нормально ковтати. Проблема в тому, що виглядати це може досить нешкідливо. Якщо такі епізоди частішають, слід звернутися до ендокринолога.

Кашель. Ще одна ознака, що маскується під нешкідливі порушення. Кашель без температури, виділення мокротиння, інших простудних симптомів – це серйозний привід перевіритися у лікаря.

Фахівці констатують: рак щитовидної залози частіше уражує жінок, їм потрібно бути особливо уважними до змін роботи органу.