Люди, у яких розвивається деменція, з більшою ймовірністю виявлять деякі порушення у п’яти ключових областях.

У недавньому дослідженні вчені виявили кілька ознак деменції, які можуть проявитися за дев’ять років до того, як ознаки стануть «досить очевидними» для встановлення діагнозу.

Дослідники зазначили, що люди, у яких розвинулася хвороба Альцгеймера, демонстрували «непомітні» проблеми з мисленням, зокрема уповільнення часу реакції.

Це відкриває можливість втрутитися у стан більш ранній час, припустили автори дослідження.

В даний час немає способу зупинити захворювання після того, як воно було діагностовано.

Пацієнти демонстрували деякі когнітивні порушення за кілька років до того, як їх симптоми стали досить очевидними, щоб спонукати до діагнозу. Порушення часто були непомітними, але торкалися низки аспектів пізнання.

З’ясувалося, що люди, у яких розвинулася хвороба Альцгеймера, гірше, ніж здорові люди, справлялися з вирішенням завдань, часом реакції, запам’ятовуванням списків чисел, проспективною пам’яттю (здатністю пам’ятати про те, що потрібно зробити пізніше) та підбором пар.

Ці люди також з більшою ймовірністю падали протягом року після встановлення діагнозу хвороби Альцгеймера.

Люди з хворобою Альцгеймера зазвичай виникають проблеми з промовою. Вони можуть повторюватись, і їм важко стежити за розмовою. Вони можуть бути труднощі з концентрацією уваги, плануванням чи організацією, і вони можуть відчувати труднощі і під час послідовності завдань.