Один з 25 випадків раку може бути пов’язаний з вживанням алкоголю. Експерти закликають попереджати про це людей і вжити заходів для боротьби зі шкідливою звичкою.

За даними дослідження, проведеного в минулому році у Великобританії, серед любителів випити найбільшому ризику раку схильні чоловіки. На їх частку припало 77% випадків захворювання, повідомляє Express. “Вживання алкоголю викликає пошкодження ДНК через збільшення виробництва шкідливих хімічних речовин в організмі, а також може впливати на вироблення гормонів”, – пише видання.

В ході своєї роботи дослідники визначили середній рівень випитого алкоголю в розрахунку на людину в 2010 році. Потім вони проаналізували отримані дані і вивчили їх зв’язок з новими випадками раку, виявленими в 2020 році. Період в 10 років був обраний, щоб побачити відстрочений ефект спиртного. Результати показали, що близько 4% випадків онкологічних захворювань можуть бути пов’язані з вживанням алкоголю.

За словами директора організації з дослідження раку Cancer Research UK Мішель Мітчелл, є переконливі докази того, що ця шкідлива звичка може викликати сім типів злоякісних пухлин. “Чим більше алкоголю вживається, тим вище ризик. Не існує “безпечного” рівня, але, якими б не були ваші звички, скорочення кількості спиртного може знизити ризик раку”, – підкреслила експертка.