Рідко якій людині прийде в голову ідея захворіти спеціально. У 99% випадків ми всіляко уникаємо переохолоджень, намагаємося зміцнювати імунітет і відвертаємося від кашляючих в громадському транспорті. Але підступні віруси все одно укладають нас в ліжко, заважаючи роботі та відпочинку. Чи можна навчитися протистояти простудним захворюванням?

Чому імунітет не справляється з хворобою?

Очевидно, що основною причиною ГРВІ стають віруси, що передаються повітряно-крапельним, оральним або побутовим шляхом (через посуд і предмети побуту). Ослаблений імунітет не в силах протистояти патогенної мікрофлори, і вже через кілька годин після зараження людина починає відчувати загальний дискомфорт, головний біль, першіння в горлі. Але не все так просто й однозначно.

Статистика підтверджує, що найбільше випадків захворювання на ГРВІ припадає на перші робочі дні тижня. Пояснити це можна простою психосоматикою: відчуваючи стрес від майбутніх труднощів, фізичну і психологічну втому, людина неусвідомлено провокує хворобу. Вона погано одягається в холодну погоду, ігнорує кондиціонер, який нещадно дме в спину, починає гірше харчуватися, і в кінцевому підсумку отримує довгоочікуваний «відпочинок».

Як побороти часті застуди?
  • Доросла людина хворіє на ГРВІ, в середньому, 2-3 рази на рік. Якщо інфекції докучають вам частіше, слід впритул зайнятися зміцненням імунітету: налагодити харчування, добре відпочивати, робити зарядку, приймати вітаміни. Також лікарі обов’язково порекомендують вам рідше бувати в людних місцях в період сезонних епідемій, регулярно виконувати вакцинацію від грипу і не переохолоджуватися.
  • Навчіться прислухатися до свого організму, розпізнавати його найменші сигнали. Протяг і легкий холод – найвірніший спосіб захворіти, тому що вони непомітно забирають у вашого тіла дорогоцінне тепло. Відчули дискомфорт, сидячи під працюючим кондиціонером? Прочинене вікно на роботі раз у раз звертає на себе увагу? Не соромтеся сказати колегам, що хотіли б трохи зігрітися. Також слід завжди мати під рукою светр або шарф: нехай вони займають місце в сумці, зате в критичний момент у вас буде шанс врятуватися від холоду.

Часті застуди

  • Що ж стосується психологічних причин частих простуд, для їх усунення знадобиться вольове зусилля. Ви повинні дійсно захотіти стати здоровою і енергійною людиною, якій нема чого витрачати дорогоцінний час на носові хусточки, градусники і парацетамол. Перегляньте своє ставлення до роботи. Якщо професійні обов’язки категорично не влаштовують, можливо, прийшов час поміняти місце. Якщо ж у вас просто не вистачає мотивації ходити на роботу, а буденність набридла пущі пареної ріпи, візьміть відпустку, змініть обстановку, зробите подорож і поспілкуйтеся з новими людьми.
  • Багато людей захворюють, підсвідомо сподіваючись отримати увагу і турботу близьких. На жаль, це є звичайною маніпуляцією, і не вирішує проблеми внутрішнього самотності. Постарайтеся налагодити сімейні відносини, говоріть про свої бажання до того, як зляжете з температурою, прислухайтеся до думки домашніх і сміливо висловлюйте свою. Довіра, повноцінна комунікація, повага і цікаве спільне дозвілля – основа здорової, міцної і дружної сім’ї.
Як не захворіти, якщо ви змерзли?

Якщо ви сильно замерзли, і вже відчуваєте тінь застуди, яка насувається, однією чашкою гарячого напою тут не обійтися. Прийшовши додому, прийміть гарячий душ, випийте противірусний засіб, максимально можлива кількість чаю з імбиром і лимоном, укутайтеся в ковдру і лягайте спати.

Як не захворіти

На наступний день уважно проаналізуйте свій стан. Навіть якщо температура не піднялася, але є нежить і поколювання горла – залишайтеся вдома. Більшість випадків ГРЗ і ГРВІ відбуваються через безвідповідальне ставлення до свого здоров’я. Людина йде на роботу, її стан погіршується в геометричній прогресії, а ні в чому не винні колеги теж страждають. Повірте, один відгул – набагато краще, ніж тиждень лікарняного і величезна кількість грошей, витрачених на ліки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗИМОВІ ЗАСТУДИ. ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ГРЗ, ГРВІ ТА ГРИП?

ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ