Багато хто вважає, що спати без подушки корисно, так як це покращує якість сну і впливає на здоров’я хребта. Однак, як повідомляє Harper’s Bazaar, насправді все може бути не так просто.

За словами фахівців, якщо людина спить без подушки, вона менше висипається, що призводить до втоми протягом дня. Крім того, сон на рівній поверхні порушує кровообіг мозку, в результаті чого вона не отримує необхідну кількість кисню.

Також відсутність подушки збільшує ризик розвитку остеохондрозу шийного відділу хребта, так як навантаження на нього розподілене нерівномірно. В результаті можуть з’явитися затискачі і болі в шиї. Крім того, сон без подушки призводить до порушення кровообігу і викривлення хребта, оскільки людина уві сні інстинктивно підкладає руку під голову.

Читайте також:  Названий спосіб продовжити життя за допомогою чорного чаю

Не кращим чином такий сон позначається і на зовнішньому вигляді. Якщо голова знаходиться на одному рівні з тілом, зростає ризик появи набряків. А тертя обличчям об твердий матрац може стати причиною появи зморшок.

У зв’язку з цим експерти рекомендують не відмовлятися від подушки. А найкращим варіантом для здорового сну вони вважають ортопедичні подушки, завдяки яким шия і голова знаходяться в правильному положенні.