Більшість не можуть почати свій день без чашки кави. Фактично, за даними Національної асоціації кави (NCA), напій з кофеїном стає все більш популярним від країни до країни. Проте багато хто часто припускаються помилок при його варінні, які можуть зіпсувати смак і «вбити» корисні властивості.

В першу чергу, часто купуються недостатньо свіжі зерна. Як пояснили фахівці, час між обсмажуванням кави і заварюванням має вирішальне значення для смаку напою. “Чим менше цей час, тим більш насиченим аромат і смак”, – розповів старший менеджер з досліджень і розвитку напоїв Peet’s Патрік Мейн. Щоб не помилитися, експерт радить звертати увагу на дату обсмажування.

Читайте також:  Популярний вид овочів пов'язаний із збільшенням ризику раку у 2 рази

Крім того, багато подрібнюють зерна задовго до заварювання. За словами баристи Шабіри Норуддіни, після подрібнення зерна починають дегазуватися ще швидше і свіжими вони залишаються максимум 30 хвилин. Тому найкраще заварити каву відразу після помолки зерен, пише Eat This, Not That!.

Ще одна часта помилка – не мити кавовий фільтр перед його використанням. “Перед заварюванням пропустіть чашку гарячої води через фільтр, і смак кави стане набагато чистішим. Якщо ви використовуєте коричневі фільтри, особливо важливо попередньо промити їх, оскільки вони, як правило, мають картонний аромат, який може зіпсувати навіть найвишуканіший смак бобів”, – попередили фахівці.

Читайте також:  Відчуття у середньому віці, яке передує діагнозу деменції за 10 років

Крім цього, багато неправильно заварюють каву. Залежно від способу приготування характер напою буде різним. Наприклад, кава, приготований у френч-пресі, буде міцним і кислим, а AeroPress дасть багатий і насичений смак.

Іншою частою помилкою є недостатньо гаряча вода. Насправді, це найпоширеніший недолік домашніх кавоварок. Їх дешеві версії нагрівають воду максимум до 90 градусів, проте бариста радить заварювати каву при температурі 97 градусів. “Це приблизно 30 секунд після кипіння”, – пояснила Норуддіна.

Що стосується френч-преса, то заварювати каву таким способом краще 3-4 хвилини, після чого його потрібно перелити в чашку. Якщо залишити каву заварюватися на весь час сніданку, напій стане гірким.

Читайте також:  Південноафриканка, що дожила до 128 років, назвала секретом свого довголіття 2 продукти