Зміцнити імунітет, підвищивши захист організму в період епідемії коронавірусу, можуть допомогти прості способи – наприклад, відмова від солодкого, ранній відхід до сну. Про це розповіла лікар-ендокринолог, нутриціолог Діляра Лебедєва.

Відмова від цукру. За словами лікаря, велика кількість солодкого в раціоні змушує імунітет “відволікатися”, знижує концентрацію IgA слизових оболонок, службовців бар’єром для інфекцій. Тому відмова від численних шоколадок до чаю протягом дня є одним з простих способів зробити свій імунітет міцніше.

Раннє засипання. Воно сприяє більш інтенсивному виробленню мелатоніну-гормону, має протизапальні властивості. Його недолік послаблює функціонування імунної системи, а високий рівень захищає від надмірної імунної реакції на коронавірус, спровокованої виділенням відразу великої маси прозапальних цитокінів, на тлі якої розвиваються важкі ускладнення інфекції.

Читайте також:  П'ять продуктів допомагають зміцнити імунітет, покращуючи здоров'я кишечника

Вітаміни. Лікарка рекомендує простий спосіб зробити імунітет міцніше в період епідемії-приймати вітаміни D, а і цинк.

“Вітамін Д 4000 МО, вітамін А 5000 МО і цинк 10 мг можна приймати без аналізів”, – зауважила Діляра Лебедєва.

Одяг по погоді. Фахівчиня радить уникати охолодження, носити шапки і стежити за сухістю взуття.

Підтримувати шлунково-кишкового тракту. Мінімум 60% імунних клітин живуть в шлунково-кишковому тракті, його здорова мікрофлора підвищує місцевий імунітет за рахунок вироблення ендогенного гамма-інтерферону. Для хорошого стану шлунково-кишкового тракту важливо правильно харчуватися.

Джерело: МедікФорум