Група дослідників з Техаського коледжу ветеринарної медицини та біомедичних наук (CVMBS) виявила, що певні енергетичні напої негативно впливають на серцевий м’яз. Вона знайшла небезпечні речовини, які надають такий вплив.

Вчені провели дослідження реакції клітин серця (кардіоміоцитів), щоб перевірити вплив на них деяких енергетичних напоїв. Досліди показали, що при цьому підвищується частота скорочення серцевого м’яза, крім того відзначені інші фактори, що впливають на серцеву діяльність.

Фахівці зробили висновки, що вживання людиною таких напоїв безпосередньо пов’язане з порушенням серцебиття, утрудненим перекачуванням крові (кардіоміопатія) і підвищенням тиску.

З урахуванням того, що енергетики продаються безконтрольно і продажі такої продукції постійно зростають, за словами керівника проекту Івана Русина, необхідно розуміти всі ризики для здоров’я, пов’язані з такими стимуляторами.

Читайте також:  Біль в горлі: є методи, як від нього позбутися без ліків

Дослідники перевірили сімнадцять доступних брендів, вони обробляли ними кардіоміоцити. Порівнюючи реакції і різні концентрації інгредієнтів в кожному напої вони змогли зробити висновки, які компоненти можуть більшою мірою негативно впливати на клітини серця.

Застосувавши математичне моделювання, вченим вдалося виявити найбільш шкідливі для серцевої діяльності речовини теофілін, аденін і азелат.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News