Одним з найпростіших способів захиститися від вірусів без використання лікарських препаратів є сон достатньої тривалості – наприклад, семигодинний.

Найпростіший спосіб захисту від вірусів, що дозволяє обійтися без застосування ліків, був названий керівником Центру медицини сну медичного науково-освітнього центру МДУ імені Ломоносова, кандидатом медичних наук Олександром Калінкіним. Вчений заявив, що ефективну профілактику заражень забезпечує людині хороший сон.

“Чим краще людина спить, тим сильніше він захищений від різних інфекцій, як бактеріальних, так і вірусних”, – розповів фахівець в інтерв’ю «Комсомольській правді».

Калінкін пояснив, що було проведено дослідження, автори якого з’ясували: коли людина перебуває в глибокій стадії сну, його організм виробляє білок, відповідальний за боротьбу з інфекціями. Достатній і міцний сон, таким чином, сприяє оптимальній концентрації речовини, що підсилює захист вірусів.

Читайте також:  Здоров'я погіршується при частих сварках в парі

«У людини, яка спить п’ять годин, ймовірність захворіти вище, ніж у тієї, яка витрачає на нічний відпочинок, наприклад, сім годин», – уточнив експерт.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News