Навіть здорові та корисні продукти у поєднанні з певними ліками можуть давати небажані та шкідливі для здоров’я побічні ефекти.

Фахівцями були названі шкідливі поєднання продуктів та ліків. На їхню думку, люди, яким призначаються курси якихось препаратів, повинні повідомлятись про ті ризики, які виникають через змішування харчових та лікарських компонентів.

Продукти, багаті на кальцій, та антибіотики. Молочні продукти, йогурт та сир можуть заважати дії деяких ліків, включаючи антибіотики (тетрациклін, доксициклін, ципрофлоксацин). Ці антибіотики прикріплюються до кальцію в молоці та утворюють нерозчинну речовину у шлунку та верхніх відділах тонкої кишки, яку організм не може засвоїти. Таким чином, ліки не надають очікуваної від них дії.

Мариновані та ферментовані продукти, ковбасні вироби та інгібітори моноаміноксидази. Перелічені продукти містять тірамін, який пов’язаний з небезпечним підвищенням артеріального тиску у пацієнтів, які приймають інгібітори моноаміноксидази та деякі ліки від хвороби Паркінсона.

Продукти, багаті на вітамін К, і варфарин. Вітамін К життєво важливий для виробництва факторів згортання крові, що запобігають кровотечі. Інакше кажучи, він протидіє антикоагулянтному ефекту варфарину. Людям, які приймають антикоаггулянти, шкідливо їсти багато капусти, шпинату та інших листових зелених овочів, насичених вітаміном К.

Грейпфрути та статини. Пацієнтам, які приймають статини за призначенням лікаря, слід уникати вживання грейпфруту або пиття його соку. Цей цитрус містить у собі хімічну сполуку фуранокумарин, яка впливає на ефективність ліків, взаємодіючи з ферментами у тонкому кишечнику та печінці. За такої взаємодії ефект ліків може звестися до нуля.