На рівень цукру в крові впливають не тільки продукти, що містять цукор, але і будь-які вуглеводи. Про це нагадала лікар-ендокринолог, дієтолог Першої градської лікарні Оксана Миронова. За її словами, людина, щоб бути здоровою, повинна отримувати на 55% менше вуглеводів з їжею, оскільки вони насичують організм енергією.

“Фрукти і ягоди — ідеальний варіант для заміни солодощів. У них міститься натуральний моносахарид фруктоза. Наявність харчових волокон у фруктах і ягодах призводить до уповільнення всмоктування фруктози”, – підкреслила Миронова.

У Всесвітній організації охорони здоров’я рекомендують діабетикам щодня з’їдати 300-400 грамів ягід і фруктів. Однак потрібно знати про те, що серед фруктів і ягід існують “особливо цукрові”. Це хурма, фініки, банани і виноград. Ідеальним перекусом для діабетика стане яблуко.

Читайте також:  7 проблем зі здоров'ям при дефіциті кальцію

Хворим на діабет потрібно на 100% виключити з раціону білий рис, мед і білий хліб. У мінімальних кількостях можна вживати відварну картоплю “в мундирі”, а також гречку і дикий рис.

Джерело: МедікФорум