Вчені з Університету Меріленда в США склали топ особливо неефективних діагностичних процедур і методів лікування, про що повідомив ScienceAlert. За словами фахівців, перш ніж беззастережно виконувати всі призначення лікаря, буває корисно просити додаткову інформацію про користь запропонованого лікування.

Перелік непотрібних за своєю сутністю процедур фахівці створили, попередньо проаналізувавши інформацію з бази даних медичних і біологічних публікацій PubMed. Для аналізу вчені шукали відомості, використовуючи в якості ключових слів “надмірне лікування”, “непотрібне”. Отримані дані допомогли дослідникам визначити, які таблетки і процедури, що призначаються лікарями, марні. На думку експертів, такі процедури часто призначаються медиками, які не хочуть витрачати час на більш ефективну діагностику.

Читайте також:  Як правильно відновитися після перенесеного коронавірусу: поради для повного одужання

Зокрема, в список непотрібних увійшла комп’ютерна томографічна ангіографія, рекомендована пацієнтам з респіраторними розладами. Дана процедура змушує людину отримувати непотрібну їй радіацію.

Також скептично фахівці оцінюють потрібність такої процедури, як УЗД сонної артерії і стентування. Згідно з оцінками вчених, в 9 з 10 випадків вони проводяться даремно. Крім того, помилкою наукові експерти вважають видалення простати у пацієнтів, які лікують рак передміхурової залози. Вони відзначають, що виживаність при лікуванні раку простати у пацієнтів, які видалили простату, і у пацієнтів, які її не видаляли, – практично однакова.

Крім цього марною визнали процедуру отримання додаткового кисню пацієнтами з ХОЗЛ, хронічною обструктивною хворобою легенів. Експерименти показали, що кисень не покращує стан легенів у пацієнтів з цим захворюванням.

Читайте також:  Заспокоїть, знеболить і зміцнить імунітет: Турецькі медики назвали корисні властивості базиліка

Немає великої необхідності на думку вчених і в трансезофагеальній ехокардіографії – процедурі дослідження серця, що передбачає розміщення ультразвукового датчика в стравоході. Лікарі вважають, що простіше зробити електрокардіограму, ефект той же.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News