Один із видів раку, який може виявлятися деякими ознаками на обличчі, – це карцинома легені.

Здатність помічати симптоми небезпечних захворювань може врятувати життя, але онкологи констатують, що у разі раку деякі ознаки виникають на обличчі, проте часто ігноруються, оскільки беруться за прояв набагато менш тяжких станів.

Зокрема, це може відбуватися у разі розвитку раку легенів, пише Express.

“Деякі пацієнти з раком легень відзначають набряклість, припухлість або почервоніння обличчя”, – констатують лікарі.

За словами медиків, подібні зміни з особою можуть виникати внаслідок появи та зростання дрібноклітинних пухлин легень. Збільшуючись, утворення блокують кровоносні судини у грудній клітці, що перешкоджає вільному відтоку крові від голови та обличчя.

Конкретно названі вище ознаки вказують на карциному легені, але можуть виникати і за деяких інших типах раку.

Наприклад, симптомами на обличчі виявляються нейроендокринні пухлини, що часто виникають у бронхах, підшлунковій залозі, кишечнику. У їхньому випадку пухлинним процесом уражаються нейроендокринні клітини, і в кров відбувається викид занадто великої кількості гормоноподібних речовин. Одним із зовнішніх симптомів цього стає почервоніння обличчя.

Крім того, змінювати вигляд обличчя може плоскоклітинна карцинома, що є раком шкіри. При розвитку цього типу раку зміни зазвичай відбуваються на тих ділянках особи, які найчастіше зазнають впливу сонця.

Фахівці рекомендують з появою будь-яких нових стійких чи незвичних ознак звертатися до лікарів.