Дієтологи вважають гречку здоровою альтернативою пшениці через більш високий вміст антиоксидантів і меншої кількості калорій в порівнянні з іншими зерновими культурами. Люди, які регулярно вживають гречку, мають різноманітні перевагами для здоров’я.

Гречка містить більше мінералів, таких як марганець, магній і залізо, ніж багато поширені Зернові. Вони добре засвоюються навіть після приготування завдяки відносно низькому рівню фітинової кислоти, яка є поширеним інгібітором засвоєння мінералів.

Покращує здоров’я серця

Гречка містить корисні для серця сполуки, такі як рутин і клітковина. Дослідження, опубліковане в Food Research International, показало, що гречка є відмінним джерелом рутина – потужного антиоксиданту, що використовується для поліпшення кровообігу.

Покращує травлення

Харчові волокна гречки підтримують травну систему, допомагаючи їжі переміщатися по травному тракту. Дослідження, опубліковане в Gastroenterology Review, також показало, що харчові волокна можуть знизити ризик запальних захворювань кишечника.

Управляє рівнем цукру в крові

Гречка є джерелом складних вуглеводів. Ці вуглеводи перетравлюються довше, що, в свою чергу, робить менший вплив на рівень цукру в крові. Це призводить до повільного підвищення рівня цукру і збереження стабільності протягом більш тривалих періодів часу. Звіт, опублікований в The New England Journal of Medicine, виявив, що дієти, багаті клітковиною, допомагають поліпшити глікемічний контроль і зменшити гіперінсулінемію – аномально високий рівень інсуліну в організмі.

Допомога в управлінні вагою

Дослідження, опубліковане в “американському журналі клінічного харчування”, показало, що білок грає ключову роль в регуляції маси тіла. Дослідники пов’язують це з ситістю або відчуттям ситості після їжі. Продукти, які підвищують ситість, можуть запобігти голод протягом більш тривалих періодів часу, що ефективно скорочує загальне споживання калорій.