Поліпшити захист від розвитку смертельних порушень серця, включаючи інфаркт міокарда, можна, якщо регулярно їсти спаржу, – про це повідомляє медичний сайт Medical News Today.

Одним з найнебезпечніших порушень серця, що підвищують ризик смертельного результату, є серцеві напади. Розвиток цих патологій провокується збоями нормального кровотоку, що йде до міокарда: недолік крові, що випробовується серцем, може викликати серйозні пошкодження, нерідко смертельні для людини. Їх виникненню сприяє ішемічна хвороба, що характеризується накопиченням жирових відкладень в артеріях: саме вони обмежують кількість крові, яка повинна досягати серця.

Фахівцями був названий ідеальний овоч для захисту від подібних порушень.

Читайте також:  Проти холестерину і для довголіття: розкрита користь простого чаю

“Регулярне вживання спаржі може стати ключем до захисту від смертельного стану”, – цитує їх Medical News Today.

Користь овоча вчені пояснюють його насиченістю фолієвою кислотою (спаржа випереджає всі інші овочі за її змістом). Ця сполука запобігає накопиченню в організмі амінокислоти, відомої як гомоцистеїн. Було встановлено, що люди з високим рівнем гомоцистеїну піддаються більш високому ризику розвитку деяких смертельних станів, у тому числі серцевих нападів та інсультів.

Ще одна перевага спаржі – її насиченість клітковиною, ефективно бореться з холестериновими відкладеннями в судинах і тим самим знижує ризики високого кров’яного тиску, ішемії.

Читайте також:  Названі симптоми дефіциту йоду в організмі

“Спаржа містить багато корисних речовин. Крім фолієвої кислоти і клітковини вона упакована вітамінами A, B, C, T, K, міддю, марганцем, магнієм, каротином, тіаміном. Завдяки такому складу овоч регулює згортання крові, запобігає утворенню тромбів. Також в спаржі є аспарагін – ця речовина знижує артеріальний тиск і зміцнює серце”, – розповіли медики.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News