Високий тиск здатний пошкодити кровоносні судини. Раніше передбачалося, що низький артеріальний тиск захищає судини, але це не так, як вважає лікар з лікарні Вайдена Роберт Швінгер.

Однією з головних ознак незначного артеріального тиску є запаморочення, інші симптоми цього нездужання непритомність, дзвін у вухах, порушення зорового сприйняття і сильне серцебиття. Зменшення тиску можна спостерігати при алкогольній інтоксикації, тепловому ударі, зневодненні і серцевих захворюваннях. На гіпотонію скаржаться також високі, худі і молоді дівчата, які не звикли займатися фізкультурою.

Привести в порядок тиск можливо при вживанні більшого об’єму рідини, відмови від розпивання алкогольних напоїв і куріння сигарет і прийому контрастного душу. Важливо, в тому числі, уникати палючих сонячних променів.

Лікарі назвали ознаки гіпертонічного захворювання. Це порушення зору, зокрема, розлади роботи сітківки, що з’являється в результаті внутрішньочерепного тиску блювота, шум у вужах від звуження судин слухового апарату і задишка. Основним клінічним симптомом даної хвороби є стійке збільшення артеріального тиску.