Рак як і раніше залишається одним з найнебезпечніших захворювань. За відсутності методів його лікування на перший план виходить профілактика. Науково доведено: правильне харчування істотно знижує ризик розвитку раку. Daily Express пише про один “суперпродукт”, який не тільки вбиває ракові клітини, але і зменшує їх зростання.

Рак є результатом безконтрольного розмноження клітин, які поширюються по різних частинах людського організму. Вважається, що злоякісні утворення протягом життя вражають кожну другу людину, яка народилася в Британії після 1960 року. Щоб захиститися від цієї хвороби, треба дотримуватися певних правил харчування і дієти. Куркумін, який є активним інгредієнтом куркуми, допомагає знизити ризик захворювання на рак і зупиняє ріст пухлини, коли його призначають разом з іншими лікарськими засобами.

Онкологічні захворювання цілком можуть посилитися, поки служби охорони здоров’я в усьому світі ведуть боротьбу з COVID-19. У Британії проводяться кампанії, щоб підвищити обізнаність населення про ознаки та симптоми раку.

Читайте також:  Оливкова олія може вберегти від одного з видів раку: чому і як це працює

Увага приділяється і заходам профілактики. Експерти не втомлюються повторювати, що в переважній більшості випадків раку можна уникнути. Добре відомо, що, якщо більше вживати в їжу фрукти, овочі і цільні злаки, це значно посилить захист організму від хвороби.

Деякі овочі мають особливо потужні цілющі властивості завдяки унікальним поживним характеристикам. Куркума славиться такими лікувальними властивостями, а аюрведична література підтверджує, що її можна використовувати як противірусний препарат.

За даними благодійної організації з дослідження раку Cancer Research UK, куркума є альтернативним засобом для лікування онкологічних хвороб завдяки виключно високій концентрації антиоксидантів. Організація заявляє: “існують докази того, що міститься в куркумі речовина куркумін в певних випадках вбиває ракові клітини. Лабораторні дослідження показують, що куркумін має протиракову дію на пухлинні клітини”.

Читайте також:  Вчені назвали здоровий продукт, який може подвоїти ризик раку

Дослідження також показують, що в країнах, де куркума широко використовується в їжу, онкологічна захворюваність нижче.

Протиракові властивості цього азіатського коренеплоду пояснюються його здатністю зменшувати пухлини і запалення.

В одному опублікованому науковому звіті описується вплив куркуміну на пацієнта з аденокістозною карциномою. Це досить рідкісна форма раку, що виникає в слинних залозах і в інших частинах голови і шиї.

Куркумін йому призначали разом з препаратом іманітіб, який використовується для лікування різних онкологічних захворювань.

Лікуючий лікар зазначав:»Після двох місяців лікування спостерігалася стабілізація хвороби, а на шостому місяці лікування — значне зменшення маси пухлини (80-відсоткове зменшення обсягу пухлини в легенях)”.

Інші переваги

Вживання в їжу куркуми приносить додаткову користь, зокрема, зменшує ризик виникнення катаракти, глаукоми і макулодистрофії.

Потужні антиоксиданти цієї спеції також знижують рівень холестерину у людей з серцево-судинними захворюваннями.

Читайте також:  Дієтологи розповіли про головні харчові звички, які порушують роботу кишківника

Як повідомляє спеціалізована фармацевтична служба, куркуму можна приймати всередину при лікуванні або для профілактики цілого ряду захворювань, включаючи діабет, підвищений холестерин, а також хвороба Альцгеймера.

“При прийомі куркуми як ліки звичайна доза становить 400-600 міліграмів, яку приймають три рази на день. Це відповідає 60 грамам свіжого кореня куркуми або 15 грамам сушеної куркуми. Якщо приймати куркумін разом з піперином (компонент перцю), він краще засвоюється організмом”.

Але, якщо куркуму вживати в їжу у великих кількостях, це може викликати розлад шлунка, кислу відрижку, діарею, запаморочення і головний біль.

Більш того, медики попереджають: «споживання у великих кількостях добавок з куркумою значно збільшує рівень оксалату в сечі, а це підвищує ризик утворення каменів у нирках».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News