Трирічне дослідження з участю 7 тисяч осіб, авторами якого стали датські вчені, завершилося висновком фахівців про те, що життя поруч з невідповідними сусідами може серйозно підривати здоров’я людини.

Якщо вам доводиться постійно терпіти шум з сусідніх квартир, це може спричинити психічні хвороби і стрес, пише The Daily Mail. Наукові фахівці тривалий час спостерігали за життям людей в багатоповерхових будинках і констатували: занадто галасливі сусіди змушують не тільки дратуватися.

«Шум з сусідніх квартир може сприяти порушення добових ритмів активності і відпочинку – з цим, у свою чергу, пов’язано розвиток неврозів, депресивних розладів, метаболічного синдрому та діабету», – розповіли автори роботи.

Вчені визначали, наскільки гамірно поводилися сусіди учасників проекту. Фахівці зробили висновок, що найбільшу небезпеку для нервової системи людини представляють гучна музика і тривалі вечірки. Крім того, стан психічного здоров’я підриває шум від ремонтних робіт.

Ті з їх випробовуваних, яким «пощастило» жити по сусідству з людьми, які воліють активність в пізній час доби і виробляють багато шуму, в 2,5 рази частіше страждали депресією, зазначили фахівці.

Джерело: МедікФорум