Цей продукт вживали ще в Стародавньому Єгипті, тепер його вважають модним суперпродуктом. Властивості дійсно вражають: він володіє великою кількістю вітамінів і мінералів, здатний навіть продовжити життя. Крім того, багато окремо підкреслюють смак і рекомендують додавати в десерти.

У традиційній індійській аюрведичній медицині мед використовується як засіб для поліпшення травлення, а стародавні єгиптяни застосовували його в якості мазі від шкірних виразок. Нещодавно вчені довели, що мед ефективніше, ніж безрецептурні засоби від кашлю.

Клер Торнтон-Вуд з Британської дієтичної асоціації стверджує, що мед при застуді краще антибіотиків, тому що вони використовуються тільки при бактеріальних інфекціях, пише The Mirror.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

Мед застосовують для загоєння ран і навіть додають його в стерильні пов’язки. Його традиційно використовували як антисептик, але він міститься в меді в дуже низьких концентраціях, тому він щадний, зазначив мікробіолог Пем Хантер.

Мед також витягує рідину з ран і запобігає прилипання пов’язок, але не варто його наносити на ще не тривалу рану.

Також мед допомагає боротися з похміллям, так як фруктоза прискорює окислення алкоголю в печінці. Британські лікарі радять після бурхливої ночі з’їсти на сніданок тост з медом.

Деякі також вважають, що мед полегшує проблеми з травленням, він може вбивати бактерії, що викликають харчове отруєння.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку