Багато напоїв відомі своїми корисними властивостями. Лікарі розкрили ті, які допоможуть зміцнити організм і наблизити до довголіття.

Наприклад, напої, які виділяють фахівці, це безалкогольні коктейлі, пише Eatthis.

Так, для приємного і святкового безалкогольного напою дієтолог Кессі Крістофер рекомендує домашній “фруктовий кущ”, що представляє собою комбінацію фруктів, води, цукру і невелика кількість оцту – наприклад, яблучного. “Оцет має науково обґрунтовану користь для здоров’я, як і фрукти, так що це просто питання обмеження доданого цукру», – пояснює медик.

Другим в списку значиться чайний гриб. Йдеться про пробіотичний напій, приготованому шляхом ферментації чаю бактеріями і дріжджами.

Третє-напої з додаванням куркуми. Наприклад, какао, чай або кава. Відзначається, що активне з’єднання куркуми, куркумін, є потужним протизапальним засобом, яке може навіть мати користь при схудненні. “Єдине питання полягає в тому, чи містить напій достатньо куркуми, щоб змінити ситуацію. Рекомендується вживати не менше 1200 мг на день”, – говорить експерт в галузі медицини Асім Хан.

Останнє в переліку корисних напоїв – вода. «Коли справа доходить до гідратації, вода не має собі рівних», – заявляє дієтологиня Еліза Бремнер.

Вона зізнається, що любить “підсилювати” свою воду фруктами, огірками і травами, такими як м’ята. «Це простий спосіб детоксикації, зміцнення здоров’я шкіри і забезпечення організму значною кількістю антиоксидантів”, – пояснює фахівчиня.