ГоловнаНовини Здоров'яНазваний спосіб позбутися від “старечого запаху” тіла після 40 років

Названий спосіб позбутися від “старечого запаху” тіла після 40 років

Вчені розповіли про спосіб позбутися від “старечого запаху”, який допоможе спостерігатися у людей після 40 років. Характерний аромат може бути викликаний виділенням шкірного газу, відомого як 2-ноненаль, що є побічним продуктом нормального процесу старіння.

чорна смородина

Експерти з Університету Чічестера і Університету Токай в Японії стверджують, що є заходи, які можна вжити, щоб зменшити ці викиди на шкіру на 80%, що усуне “старечий запах”. Вони виявили, що вживання в їжу чорної смородини у вигляді добавки може допомогти людям запобігти характерному аромату, який часто асоціюється з літніми громадянами. Автори дослідження також пояснюють, що з віком клітини тіла і сальні залози під шкірою піддаються атакам. Це пов’язано з процесом, званим перекисним окисленням ліпідів – розщепленням жирів, викликаним окислювальним стресом, коли організм виробляє надлишок шкідливих вільних радикалів.

Читайте також:  Названий ідеальний овоч для схуднення, в якому всього 20 калорій на 100 грам ваги

Завдяки тому, що чорна смородина є потужним антиоксидантом, вона захищає здоров’я клітин і зменшує перекисне окислення ліпідів, що, на думку вчених, веде до зниження викидів газів. У дослідженні задіяли групу з 14 осіб у віці від 49 до 64 років. Добровольці приймали порошкоподібну добавку з чорної смородини протягом семи днів. Результати показали, що ягоди в середньому скоротили викиди шкіри на 28%, при цьому у шести учасників вони знизилися до 69%, а у ще двох — до 82%.

Надмірний запах тіла може мати величезний вплив на самооцінку людини, і ця проблема посилюється з роками, уклали автори роботи. Але це дослідження показує, що помітне зниження різкого аромату тіла в середньому віці і у літніх людей може бути досягнуто за рахунок простих змін в харчуванні. За даними NHS, фактори, які можуть посилити запах тіла, включають в себе фізичні вправи, спекотну погоду, гормональні зміни, надмірна вага, наявність діабету, захворювання нирок або печінки. Деякі види ліків, включаючи антидепресанти, теж здатні зробити проблему більш вираженою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News