Вживання цього виду чаю може допомогти збільшити тривалість життя за рахунок поліпшення роботи серця, зниження рівня цукру в крові, зменшення ваги. Йдеться про такий напій, як масала.

Масала є традиційним індійським напоєм на основі чорного чаю з молоком і спеціями (кардамон, гвоздика, кориця, імбир, аніс, чорний перець, насіння фенхелю, коріандр та інші). Фахівці називають масалу видом чаю, що збільшує тривалість життя, про це пише видання Express.

Дослідження, проведене Департаментом харчування людини в сільськогосподарському університеті NWFP (Пакистан), показало, що цей чай може покращувати здоров’я людини. Вчені виявили, що кориця – одна з спецій, присутніх в масалі, – знижує “поганий” холестерин до 30 відсотків протягом шести тижнів. “Поганий” холестерин (ЛПНЩ) сприяє накопиченню жиру в артеріях”, збільшуючи ризик серцевого нападу та інсульту. Пиття масали захищає від даних патологій.

Інший компонент чаю, імбир, допомагає знижувати рівень цукру в крові. Його постійно висока концентрація може привести до незворотних пошкоджень різних частин тіла – очей, нервів, нирок, кровоносних судин. Вживання цього виду чаю служить ефективною профілактикою гіперглікемії.

Чай масала зазвичай готують з використанням коров’ячого або соєвого молока, що є відмінним джерелом білка. Дослідники Лундського університету (Швеція) прийшли до висновку, що «білок має виражений вплив на придушення апетиту». Таким чином, масала забезпечує профілактику переїдання, яке в значній мірі пов’язане з ожирінням, негативно позначається на загальному самопочутті людини.

“Вживаючи чай масала, ви можете підтримувати здорову вагу, зберігати здоров’я серця і знижувати рівень цукру в крові. Ці ефекти асоціюються зі збільшенням тривалості життя”, – резюмували експерти.