Щоб поліпшити стан легенів в період пандемії, слід вживати такі продукти, як часник, куркума, мед та інші.

Вживання правильної їжі є простим способом зміцнити імунітет і поліпшити стан легенів. Саме цей орган є головною мішенню для COVID-19, що провокує небезпечні ускладнення у вигляді пневмонії і дихальної недостатності.

Фахівці радять звернути увагу на продукти, які природним чином очищають легені. Вони радять додати їх у свій щоденний раціон, пише The Health Site.

Куркума. За словами експертів, її додавання в чай і різні страви захищає легені від ураження. Її головний інгредієнт, куркумін, може захистити орган дихання від розвитку фіброзу, гострого респіраторного дистрес-синдрому. Також куркума знижує ризик хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), алергічної астми, раку легенів. Цей ефект пояснюється здатністю куркуміну пригнічувати запалення.

Читайте також:  100-річна жінка розповіла про головні правила життя

Зелений чай. Поліфенольні сполуки напою також мають сильну, протизапальну дію, допомагають легким очищатися від скупчень мокротиння. Пиття зеленого чаю оцінюється як ефективна профілактика ХОЗЛ. Фахівці рекомендують випивати по дві чашки кожен день.

Імбир. Його олії допомагають легеням, дихальним шляхам очищатися від токсинів. Крім того, продукт містить вітаміни і мінерали, включаючи калій, магній, бета-каротин, цинк, які зміцнюють імунітет.

Мед. Володіє потужними антибактеріальними властивостями, зменшує дискомфорт, що виникає через проблеми з диханням. Цей продукт також відомий своєю зміцнюючою дією щодо імунітету.

Часник. Його речовина аліцин діє як потужний природний антибіотик, що допомагає боротися з респіраторними інфекціями, які забивають легені, викликають задишку, застій.

Читайте також:  Лікар пояснила необхідність змінювати спосіб життя після 40 років

Продукти, особливо багаті антиоксидантами. Регулярне вживання вишні, оливок, волоських горіхів, квасолі і сочевиці, зелені допомагає знизити запалення легеневих тканин, полегшити перебіг респіраторних хвороб, прискорити одужання.

Молоко. Рясне пиття стимулює очищення легенів від мокротиння, а кров – від недоокислених продуктів обміну, що скупчуються при пневмонії. Медики не радять кислих напоїв, краще вживати молоко, мінеральну воду (лужну).