До лікаря варто звертатися з приводу будь-яких змін в організмі, але деякі симптоми вимагає миттєвого реагування.

При будь-яких несподіваних змінах здоров’я варто якомога швидше звернутися до лікаря — це правило, яке дозволить захопити захворювання на ранній стадії і зробити лікування більш простим і успішним. Але, поклавши руку на серце, хто з нас його дотримується? На жаль, тягнути до останнього і звертатися до лікарів лише тоді, коли терпіти більше не можна — дуже поширена звичка, якій схильні жителі практично всіх країн. Але, як би там не було, лікарі попереджають: є такі симптоми, після появи яких рахунок йде буквально на години. Якщо ви помітили щось подібне у себе або близьких, негайно звертайтеся до лікаря.

Дуже сильний головний біль

Раптовий головний біль жахливої сили, при якому здається, що череп ось-ось трісне чи вибухне — це привід кидати все і негайно викликати лікаря. Біль, який не знімається звичними знеболюючими, не слабшає і навіть посилюється, незважаючи на всі вжиті заходи, може говорити про розірвану аневризму. Якщо головний біль до того ж супроводжується невиразною мовою або погіршенням роботою одного боку тіла, це, найімовірніше, інсульт — і у вас є буквально кілька годин, протягом яких лікарі можуть щось виправити.

Читайте також:  Від хвороб серця, раку і токсинів: секрет довголіття знайшли в популярному фрукті

Мігрень з аурою

До недавнього часу мігрені вважалися неприємним станом, яке проте не вимагають негайного реагування. Але дослідження, проведені в останні кілька років, змінили цю точку зору. Так, дослідники з Національного інституту геронтології США підтвердили, що кожна мігрень з аурою приносить мікропошкодження головного мозку, що в перспективі може призвести до серйозних уражень цього органу. Тому важливо звернутися до невролога і разом з ним спробувати підібрати схему, яка дозволить керувати тригерами мігрені і запобігти її розвиток.

Депресія

Депресія — це серйозний розлад, який слід починати лікувати якомога раніше — в іншому випадку симптоми будуть погіршуватися, а хвороба може перейти в серйозну стадію, у тому числі до тієї, при якій з’являються нав’язливі думки про самогубство. Тому якщо ви помічаєте у себе або у когось із близьких сумний і тривожний настрій, пригніченість, відсутність інтересу до роботи або захоплень, які раніше приносили радість, якомога швидше зверніться до лікаря.

Читайте також:  Вітамін К: чому він важливий для організму і які продукти включити в раціон

Розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба

Та сама “підвернута” нога, з якою хоч раз в житті стикався кожен – це привід вживати заходів і навіть, можливо, звертатися до лікаря. Якщо не лікувати зв’язки гомілковостопного суглоба, волокна в них можуть гоїтися в неналежним чином укороченому або подовженому положенні, через що ймовірність нових травм зростає багаторазово. Обов’язково варто звернутися до лікаря, якщо ви не можете наступати на ногу або відчуваєте постійний біль при ходьбі. Крім того, важливо відразу надати потерпілому першу допомогу: прикладіть лід на 20 хвилин і робіть крижаний компрес кожні дві години протягом перших двох діб, тримайте ногу максимально високо піднятою, зробіть фіксуючу пов’язку.

Стиснення у грудях

Нещодавнє дослідження підтвердило: кожен другий пацієнт, який пережив серцевий напад, ігнорував його перші симптоми протягом шести годин. Між тим, серцевий м’яз починає вмирати вже через 50 хвилин після початку нападу. Таке пізнє звернення до лікаря пов’язано в тому числі з тим, що багато пацієнтів впевнені, що по‑справжньому серйозний симптом — це болі в грудях, і не звертаються за допомогою в очікуванні, поки не почне боліти. Важливо пам’ятати, що найнебезпечніший симптом — це саме почуття тиску і стиснення в грудях, а зовсім не біль. І при його появі важливо відразу звертатися до лікаря.

Читайте також:  Який продукт перешкоджає утворенню тромбів

Болі в животі

Гострі болі в животі, що посилюються при русі або навіть будять серед ночі — це привід негайно звернутися до лікаря, так як можуть свідчити про напад апендициту або проблеми жовчним міхуром. Ніколи не знімайте біль в животі медикаментами і не намагайтеся його терпіти, негайно звертайтеся до лікаря.

Раптові зміни зору

Невеликі цятки, помутніння зору або його розфокусування — все це повинно стати негайним приводом звернутися до лікаря. Відшарування сітківки, інсульт і навіть діабет — все це може стати причиною раптових змін зору. І пам’ятайте, чим довше ми відкладаємо звернення до лікаря, тим в більшій небезпеці може виявитися наше здоров’я.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News