Дослідження показало, що не спати допізна дуже шкідливо для здоров’я. Подробиці читайте в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з університету Глазго, розташованого в Шотландії. Вони з’ясували, що пізній відхід до сні призводить до розвитку серйозних захворювань — розсіяного склерози і хвороби Альцгеймера.

В рамках наукової роботи вчені провели міжгруповий аналіз способу життя 91 105 учасників. Добровольцям було від 37 до 73 років. Вчені вимірювали активність людей за допомогою наручних браслетів. Це дозволило з’ясувати цикл неспання і сну людей.

Так з’ясувалося, що кожна 25 людина мала понижену активність вдень та підвищену — вночі. Також встановлено, що у таких людей ймовірність утворення біполярного розладу була більше на 11 відсотків, ніж у респондентів, які спали у відповідності з режимом. Крім того, шість відсотків людей виявилися схильні до депресій, почуттю самітності.

«Ця категорія респондентів частіше вдавалася до нічних заходів — зокрема, перегляду постів у соціальних мережах на смартфоні. Таким чином відбуваються збої біоритмів неспання і сну, що веде до порушень психічного здоров’я», – наводить The Independent слова одного з авторів дослідження Деніела Сміта.