Наскільки неприємним може бути запах поту людини, залежить від генів, – але це лише частково.

На сторінках видання Meddaily доктор Чарльз Стюарт розповів про те, що гени людей відповідальні за те, наскільки активно функціонують їх потові залози. Крім того, інтенсивність тілесного запаху залежить від живуть на шкірі бактерій Corynebacterium.

За словами Стюарта, несподіваним чинником, з яким він зіткнувся на практиці, стало те, що помідори, як з’ясувалося, можуть сприяти погіршенню запаху тіла. Виявилося, що стебла томатів мають маслянисту субстанцію, до складу якої входять терпени – речовини, що визначають запах і смак фруктів і овочів. Коли сам лікар у вигляді експерименту припинив їсти томати, запах його поту став менш різким.

Читайте також:  Вживання лагера корисне для кишечника

За словами Чарльза Стюарта, терпени сприяють погіршенню запаху не безпосередньо – він стає наслідком засвоєння організмом лікопіну (антиоксидант, який міститься в томатах), його розкладання під впливом ензимів. Симптоматично, що раніше вчені робили аналогічний висновок про засвоєння сполук з риб’ячого жиру, який теж робить тілесний запах менш приємним для нюху.

«Після вживання чотирьох великих томатів з’явився різкий запах поту під пахвами, який зберігався сім днів, незважаючи на дотримання режиму гігієни», – розповів Стюарт про проведений ним експерименті.

Джерело: МедікФорум