Велика кількість людей любить поспати не тільки вночі, але і протягом дня. При цьому вони навряд чи замислюються про те, що така звичка може позитивно впливати на стан їхнього організму. Пропонуємо дізнатися більш докладно.

Скільки потрібно спати вдень

Існують деякі твердження про необхідній кількості денного сну:

  • приміром, для того щоб після стомлення знову почати інтенсивно працювати, достатньо всього 15 хвилин денного сну.
  • На думку експертів, для покращення розумової працездатності цілком вистачить 20 хвилин сну протягом дня. Саме з цієї причини вони радять обов’язково трохи поспати перед якою-небудь важливою подією.
  • Медичні працівники вважають, що пам’ять може відновитися, якщо вдень поспати протягом години.
  • Півторагодинний денний сон дозволить поліпшити творчі здібності.

Деякі люди відзначають, що після денного сну замість поліпшення вони, навпаки, стали почувати себе дещо гірше. Пояснюється це тим, що сон у них був глибоким, а з нього набагато складніше вийти.

Методика денного сну

Сучасний ритм життя дуже сильно впливає на організм будь-якої людини. Адже кожному з нас постійно не вистачає на щось часу. Враховуючи необхідність розширити рамки неспання, вчені розробили спосіб, завдяки якому змогли значно збільшити кількість активної енергії людини. Вони радять замість 7-годинного сну спати вдень протягом усього 20 хвилин.

Такий сон здатний надати енергії людині ще приблизно на 4 години активної діяльності. Цікаво, що в зарубіжних країнах деякі компанії взяли данну порада на озброєння і стали організовувати у себе так звані кімнати для сну. В цю кімнату може зайти будь-який співробітник і трохи поспати.

Чому корисно спати вдень

Денний сон може не тільки підвищити працездатність людини, але й сприяти поліпшенню настрою, зниження стресу, збільшення працездатності, а також продуктивності мозку. У свою чергу, при недостатній кількості сну, людина може почати відчувати стрес, і буде схильна підвищенням тиску, нестабільній роботі серця, а також появі зайвої ваги.

Безсумнівно, денний сон дуже корисний для зміцнення здоров’я людського організму. Тому, як тільки ви відчуєте, що сильно стомилися, обов’язково лягайте трохи поспати. До речі, максимальний ефект можна отримати, якщо спати сидячи. Подібне становище дозволить зробити сон неглибоким і легко з нього вийти.

Чи не правда цікаво наскільки корисною для нашого організму є звичка спати вдень? І якщо до прочитання цієї статті у вас її не було, радимо негайно обзавестися! Бажаємо вам приємних і здорових снів!