Добре відомо, що червоне м’ясо збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Однак стейки більш корисні ніж сосиски, як показало дослідження.

Всі ми не раз чули про те, що червоного м’яса в нашому раціоні має бути якомога менше, і краще робити вибір на користь курки і морепродуктів, якщо ми вже зовсім не можемо стати вегетаріанцями. Однак нове дослідження проллється бальзамом на душу м’ясоїдів – від червоного м’яса відмовлятися зовсім необов’язково.

Важливо лише уникати продуктів з високим ступенем переробки. Результати цього дослідження опубліковані в The American Journal of Clinical Nutrition.

Воно показує, що шкідливим для нашого здоров’я є перероблене м’ясо, тобто так улюблені в Росії ковбаса, сосиски, бекон, шинка і тому подібні продукти. А ось м’ясо у вигляді нарізки або стейка не представляє такої небезпеки. Цей висновок зробили вчені відразу з декількох університетів, включаючи і Університет Макмастера в Канаді.

Читайте також:  Інфекціоністка назвала фактор, який впливає на рівень антитіл після вакцинації

У сферу їх уваги потрапило здоров’я 134 297 жителів 21 країни, включаючи Південну Африку, Індію, Бразилію, Канаду і Швецію. Вживання більше трьох порцій необробленого червоного м’яса і курки не підвищувало ризик хвороб серця або передчасної смерті з будь-якої причини.

Але якщо люди вживали більше двох порцій переробленого м’яса в тиждень, наприклад, просто у вигляді бутербродів з ковбасою, то ймовірність серйозно захворіти і померти завчасно, тобто до 70 років у них виростала.

Відзначимо, що червоне м’ясо стійко пов’язують з серцево-судинними захворюваннями, включаючи інфаркти та інсульти, оскільки його вживання негативно відбивається на здоров’ї кровоносних судин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News