Зелене листя деяких рослин вважаються джерелом вітамінів та інших корисних речовин для здоров’я. Це дійсно так. Капуста різних видів, шпинат, рукола, салат і інші подібні продукти незайвим буде додати в раціон. Однак і в їх споживанні потрібно знати межу.

Портал Eatthis.com наводить слова доктора Кейт-Томаса Айооби (Keith-Thomas Ayoob) з нью-йорского Медичного коледжу імені Ейнштейна. Він зазначає, що вживання листя таких рослин допомагає боротися з ожирінням, діабетом, артеріальною гіпертензією та іншими захворюваннями. Серед іншого вони багаті вітамінами групи K, і якраз у цього факту є зворотна сторона медалі.

Брак цього вітаміну в організмі може привести до крихкості кісток, загрозу кровотеч. І навпаки, його надлишок робить кров гущі. Якщо людина приймає препарати, які мають такий же ефект, а паралельно захоплюється листовою зеленню, це може привести до небажаних наслідків. Наприклад, до утворення тромбів.

Читайте також:  Вживання цих продуктів підвищує ризик розвитку раку кишківника на 29%

Відзначається, що для любителів шпинату або руколи це не привід повністю відмовлятися від цих корисних рослин. Однак, щоб не перевищувати допустимий рівень насичення організму вітаміном K, краще проконсультуватися з лікарем.