Зелене листя деяких рослин вважаються джерелом вітамінів та інших корисних речовин для здоров’я. Це дійсно так. Капуста різних видів, шпинат, рукола, салат і інші подібні продукти незайвим буде додати в раціон. Однак і в їх споживанні потрібно знати межу.

Портал Eatthis.com наводить слова доктора Кейт-Томаса Айооби (Keith-Thomas Ayoob) з нью-йорского Медичного коледжу імені Ейнштейна. Він зазначає, що вживання листя таких рослин допомагає боротися з ожирінням, діабетом, артеріальною гіпертензією та іншими захворюваннями. Серед іншого вони багаті вітамінами групи K, і якраз у цього факту є зворотна сторона медалі.

Брак цього вітаміну в організмі може привести до крихкості кісток, загрозу кровотеч. І навпаки, його надлишок робить кров гущі. Якщо людина приймає препарати, які мають такий же ефект, а паралельно захоплюється листовою зеленню, це може привести до небажаних наслідків. Наприклад, до утворення тромбів.

Читайте також:  Визначено тип унітазу, який поширює менше вірусів

Відзначається, що для любителів шпинату або руколи це не привід повністю відмовлятися від цих корисних рослин. Однак, щоб не перевищувати допустимий рівень насичення організму вітаміном K, краще проконсультуватися з лікарем.