Навіть якщо вам здається, що раціон складається тільки з корисних продуктів, це може бути зовсім не так. Вся справа в способі приготування і подальших маніпуляціях з їжею. Деякі продукти не можна від слова зовсім повторно нагрівати.

Зелені овочі

Але не всі. Мова про селеру, шпинат та інші листові овочі. Продукти містять чималу кількість нітратів, які стають токсичними, якщо їх повторно піддати нагріванню. Канцерогени можуть привести до утворення злоякісних пухлин та інших захворювань.

Так, наприклад, шпинат містить багато залізо. Гріти його-значить, запустити процес окислення. Це спровокує вибір небезпечних вільних радикалів. Тому ідеально шпинат підійде для сендвічів, салатів, смузі – в холодному вигляді, зрозуміло.

Гриби

Білок, амінокислоти, вітаміни – воістину багатий поживними речовинами продукт. Однак він може перетворитися на справжню отруту, якщо гріти його. Справа в хітині, через якого всі компоненти погано засвоюються. А нагрівання призводить до зміни структури білка, як наслідок, болів, здуття живота. Особливо багаті білком, який небезпечний при нагріванні, білі гриби і трюфелі.

Курка

Запечена в духовці, смажена, варена – курку в будь-якому вигляді гріти знову і знову не найкращий спосіб поліпшити стан свого здоров’я. Аналогічним чином як і у грибів білок впливає на самопочуття. Найкраще куряче м’ясо вживати холодним в бутербродах, салаті Цезар та інших стравах, де воно повинно використовуватися холодним.

Картопля

Гріти картоплю краще не варто. Пояснюється це тим, що продукт втрачає свої корисні властивості і стає ідеальним для розмноження бактерій. Це в свою чергу негативно позначається на стані здоров’я травної системи.

Яйця

Повторно гріти такий продукт не слід через те, що він стає токсичним, провокуючи різні проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Буряк

Наявність клітковини, органічних кислот і амінокислот – це, звичайно, здорово для такого продукту і вашого здоров’я. Однак позбавиться від токсинів та інших шкідливих речовин продукт не допоможе. Особливо якщо його гріти. Все це викличе викид нітритів і перетворення їх в канцерогени. Тому буряк ідеально є в складі салатів або смузі.