Колір вашої сечі може вказувати на серйозний побічний ефект, пов’язаний із використанням парацетамолу.

Парацетамол, який вважається одним з найбезпечніших знеболюючих на ринку, ймовірно, був частиною вашого медичного кабінету протягом більшої частини вашого життя. Тим не менш, популярне знеболювальне містить попередження про можливі небажані ефекти, як і будь-які інші ліки. За словами лікаря, одна серйозна ознака, яка з’являється у вашій сечі, може сигналізувати про те, що час «без зволікання» звернутися до лікаря загальної практики.

Від постійних головних болів до наполегливих болів під час менструації парацетамол є відмінним болезаспокійливим засобом для усунення різних болів.

У той час як популярне знеболювальне рідко викликає побічні ефекти, якщо ви дотримуєтеся правильної дози.

Одна з найсерйозніших проблем відома як гематурія – “кривава” сеча. Передозування парацетамолу може спричинити гематурію. Щороку тисячі людей звертаються в швидку з передозуванням парацетамолу, і близько половини з них потребують госпіталізації. Передозування парацетамолу викликає печінкову недостатність із нудотою, блюванням та жовтяницею (пожовтіння шкіри). Спочатку виникає печінкова недостатність, але потім може розвинутись ниркова недостатність.

Навіть прийом на кілька таблеток більше, ніж рекомендується нині, може призвести до печінкової та ниркової недостатності.

Ось чому дуже важливо дотримуватись рекомендованої дози. Стандартна порція, яку необхідно дотримуватися, – це одна або дві таблетки по 500 мг парацетамолу, що приймаються до чотирьох разів протягом 24 годин. Однак, якщо ви приймаєте більше та помічаєте гематурію, важливо поговорити з лікарем.