Вчені прийшли до висновку, що група крові робить людину більш схильною до хвороб, але також може захищати від інших.

Американські вчені з’ясували, що є зв’язок між деякими хворобами і групою крові. Можливо, це пов’язано зі специфікою мембран еритроцитів, які і обумовлюють відмінності. Поки фахівці помітили тільки деякі особливості, які були встановлені у ході тривалого аналізу даних про здоров’я 77 тисяч осіб.

Власники першої групи схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту, особливо до виразок і гастритів. Крім того, людям з першою групою крові варто приділяти більше уваги профілактиці інсульту. При цьому до утворення тромбів більш схильні ті, у кого друга, третя або четверта група крові – приблизно на 40% порівняно з першою групою.

Люди з другою групою крові більше за інших ризикують захворіти на рак, особливо це стосується новоутворень в шлунку.

Володарям четвертої групи може загрожувати Деменція в літньому віці. Крім того, вони більш інших схильні до виникнення серцево-судинних захворювань. У їх випадку ризик дорівнює 23 відсоткам.

Четверта група крові підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Але особливо людей з цією групою крові варто працювати над профілактикою деменції і хвороби Альцгеймера, так як ризик підвищений на 80% в порівнянні з володарями інших груп крові.