Вчені з Університету Коннектикуту повідомили, що одним з найважливіших показників здоров’я людини є стан зубів та порожнини рота в цілому.

Так, періодонтит може спровокувати появи серцево-судинних недуг і цукрового діабету. Небезпечні бактерії з порожнини рота можуть легко потрапляти в кровотік, а звідти поширюватися по організму.

Періодонтит – досить небезпечне захворювання, що представляє собою запалення кореня зуба і прилеглих до нього тканин. Він зустрічається досить часто. Якщо вчасно не почати лікування, можна втратити зуб.

Періодонтит може виникнути як наслідок невилікуваного карієсу: спочатку уражається емаль, потім дентин. Особливо ризикують літні люди. Пенсіонери, як наголошується в дослідженні, страждають від карієсу в два рази частіше, ніж молодь. Наприклад, у США близько 64% літніх людей страждають від періодонтиту.

Читайте також:  Від холестерину і для печінки: в чому користь популярної спеції

Карієс є одним з найчастіших приводів звернення до стоматолога. Так називають ураження твердих тканин, яке починається з руйнування емалі. Якщо нічого не робити, каріозний процес поширюється вглиб.

Вчені відзначили, що навіть чистка зубів може бути небезпечним процесом, так як бактерії можуть проникнути в кровотік, якщо у людини проблеми зі станом порожнини рота. Здорові зуби, підкреслюють вчені – одна з ознак здорового організму.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News